Символіка Петрівського району
Кіровоградської області


osm3666.jpg (47455 bytes)


    ГЕРБ: У синьому полі срібна підвищена вузька балка, над нею, у верхній частині щита – золоте полуденне сонце, внизу – золоті перехрещені булава та колос.
    ПРАПОР: Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3 складається з трьох горизонтальних смуг: синьої, білої та синьої; співвідношення ширини зазначених смуг 3 1:1; у верхньому куті від древка – жовті перехрещені булава та колос.


ПОЯСНЕННЯ СИМВОЛІКИ

    Срібна балка символізує ріку Інгулець, що протікає територією Петрівщини. Крім історичного, річка завжди мала велике господарське значення для прилеглої території.
    Зображення сонця символізує життя, тепло та світло. Цей символ – солярний (сонячний) знак, традиційно використовувався давніми культурами, кургани яких височіють на території району.
    Перехрещені булава та колос вказують на різні аспекти минулого та сучасного буття Петрівщини – від кіммерійців-скотарів до часів заселення осілими козаками, які стали займатися сільським господарством.
    Геральдична символіка застосованих кольорів: синій – краса і величність; срібло – чистота і бездоганність; золото – багатство і справедливість.