Виставка презентує творчість відомого українського митця народного художника України М.В.Надєждіна в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок «В майстерні художника».
    Цей музейний проект має на меті популяризацію творчості кіровоградських художників і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців, їх роздумами про образотворче мистецтво та власну майстерню, репродукціями творів, які яскраво відображають творчі пошуки.
Символічно, що першою персоналією в новому музейному проекті стала виставка живописних та графічних творів народного художника України Михайла Володимировича Надєждіна, який відзначав свій ювілей саме 18 травня в Міжнародний день музеїв.
    Надєждін Михайло Володимирович народився 18 травня 1935 р. в с.Костянтинівка на Сумщині в багатодітній селянській родині. Дитинство і юність художника пройшли в м.Білопілля.
    В 1962 р. закінчив Дніпропетровське державне художнє училище (викладачі: народний художник Української РСР Г.Г.Чернявський, заслужений художник Української РСР М.І.Родзін, випускник Ризької академії мистецтв, талановитий художник і педагог Я.П.Калашник).
    У 1963 р. приїхав до м.Кіровограда. Працював викладачем у Кіровоградській дитячій художній школі (1963-1973), художником-оформлювачем (1973-1982) та головним художником (1982-1989) у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях Художнього Фонду УРСР.
    Член Національної Спілки художників України (1988). Заслужений діяч мистецтв України (1994). Народний художник України (1997). Перший лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «новітні спрямування» (2005).
    З 1989 р. голова правління Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України. Організатор виставок творів кіровоградських митців «Барви степу» в Центральному будинку художника Національної Спілки художників України (1994, 2009, 2014). Депутат Кіровоградської обласної ради (2006-2011).
    Є одним з ініціаторів заснування обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна (2005).
    Учасник численних всеукраїнських, міжнародних та зарубіжних виставок: Болгарія (1974), Бієнале «Імпреза-89», м. Івано-Франківськ (1989), «Сучасне мистецтво України в американській перспективі», Єльський університет, США (1992р.), Бієнале «Пан-Україна», м.Дніпропетровськ (1995), «Сучасне мистецтво України», Канада (1998), Художня виставка «Україна в Російській Федерації», м. Москва, Росія (2002).
    Персональні виставки в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна (1995, 2000, 2013), Кіровоградському обласному художньому музеї (2010). Виставки творів родини Надєждіних (народного художника України М.В.Надєждіна, заслуженого художника України А.М.Надєждіна та члена НСХУ О.М.Журавель (Надєждіної)) «Метаморфози живопису» в Черкаському обласному краєзнавчому музеї (1998), Центральному будинку художника Національної Спілки художників України (2006), Київській галереї «АВС-арт» (2013), Сумській міській галереї (2014).
    Твори М.В.Надєждіна зберігаються у Національному художньому музеї України, Дирекції виставок Міністерства культури України, Кіровоградському, Сумському, Дніпропетровському, Черкаському обласних художніх музеях, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних збірках в Україні та за кордоном.
    В творчості М.В.Надєждіна органічно поєднуються фігуративний і нефігуративний живопис. Спираючись в своїх композиціях на емоційно-чуттєве сприйняття, він відтворює його в узагальненій, образній формі, створюючи умови для багатоплановості та багатогранності прочитання твору. Як зазначає доктор мистецтвознавства, дійсний член Академії мистецтв України, професор О.К.Федорук: «Михайло Надєждін – унікальний український митець, народний художник України, чия творча практика має вплив на розвиток сучасної образотворчої культури. Від активного формотворення 60-х через ліризм 70-х – 80-х рр. майстер дійшов гармонії єднання планетарного бачення та миттєвості повсякденності, зберігши дух народного світосприйняття, і створив величні образи філософського спрямування».
    На нинішній виставці експонується майже п’ятдесят живописних і графічних творів, які написані художником в роки, означені особливими життєвими і творчими подіями, пам’ятними для митця і його родини, чимало серед них і автопортретів художника. «Автопортрет – не штучний підхід з думкою «Ось напишу себе цяцею», ні, це особливий спосіб виразити життєву енергію людської натури, коли тієї самої натури немає у вас під рукою, та й, чесно кажучи, натура іншої людини все одно потребує якогось підлаштування, а в автопортреті – що побачив, те й зробив. Первинний тут вираз відчуття. Я ніколи не ображусь на форму свого зображення, що там ніс не той, волосся не так лежить. Взагалі всі автопортрети, які малює художник, можна взяти в одну раму і тоді в цій мозаїці постане єдиний цілісний образ людини у часі і просторі.

    І ще один аспект - автопортрет дозволяє художнику постійно вчитися, яким чином виразити емоцію і може бути неочікуване, несподіване відкриття, як, наприклад, для мене автопортрет на склі 1967 року, суто підсвідома річ. Хтось працює за принципом – намалював ескіз, потім збільшив, переніс на полотно. Я працюю не так – прийшов в майстерню, беру пензля та й пишу, але в голові, в серці, в енергії все вже склалося. Далі як буде, так і буде» - зізнається народний художник України М.В.Надєждін в особистому інтерв’ю, вміщеному в каталозі «Автопортрет. Мистецькі відображення Михайла Надєждіна», презентованому під час відкриття виставки.