В рамках щорічної традиційної культурно-мистецької акції «Музейні гостини» до Міжнародного дня музеїв в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна проводилися «Художні студії» - започаткований два роки тому спільний мистецький проект музею та відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв, під час яких вихованці школи під керівництвом викладача – відомого кіровоградського митця, члена Національної Спілки художників України Ю.Б.Вінтенка відтворюють творчу майстерню в залах музею.
   «Мистецтву навчаються в музеї» - саме це висловлювання всесвітньо відомого французького художника Огюста Ренуара, яке було своєрідним творчим кредо художника і педагога О.О.Осмьоркіна, і визначило тему цьогорічних художніх студій. «В числе «моих университетов», оставивших незгладимый след, одно из первых мест заняло Щукинское собрание в Москве», - писав в своїй автобіографії О.О.Осмьоркін, який неодноразово сам відточував власну творчу майстерність в музеях.
   Учні школи разом зі своїми викладачами Г.Г.Яровою-Вінтенко, О.С.Дубровою та Ю.Б.Вінтенком в меморіальному залі музею майже чотири години працювали над особистісним відтворенням картин О.О.Осмьоркіна, як представлених в експозиції, так і репродукцій із зібрань інших музеїв. Акварельними та гуашовими фарбами копіюючи твори видатного художника, юні митці народжували власні інтерпретації живописних шедеврів професора живопису О.О.Осмьоркіна. Традиційно в художніх студіях брав участь випускник школи, а нині студент художньо-графічного відділення мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Богдан Гаращенко, який працював в техніці олійного живопису.
   Метою цієї мистецької акції було не лише глибоке знайомство учнів з творчістю О.О.Осмьоркіна, але й прищеплення зацікавленості картиною як носієм основ живописної культури, тієї чи іншої традиції. Переймаючи художні прийоми, вивчаючи особливості написання твору, вони таким чином розширювали і власні художні можливості та відчували дотичність до мистецтва, яке є класикою сучасності.
   Результатом студій стала експрес-виставка малюнків юних художників та їх викладачів «Мистецтву навчаються в музеї», яка відразу була представлена в одному з музейних виставкових залів.