З нагоди відзначення Дня Незалежності України в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відкрито тематичну художню виставку «З вірою в мистецтво», на якій експонуються доробки знаних кіровоградських митців - лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2005 - 2012 рр.: народного художника України М.В.Надєждіна, заслужених художників України С.Г.Шаповалова, А.М.Янєва та Г.М.Гнатюка, заслужених працівників культури України Л.І.Бондаря та В.М.Остапенка, членів Національної Спілки художників України В.В.Кир’янова, Ф.Ф.Лагна, Ф.М.Полонського, А.М.Дворського, Л.Г.Кир’янової, А.М.Надєждіна, І.В.Смичека, В.В.Френчка, О.М.Журавель (Надєждіної), живописця С.Ф.Ніколенка, які яскраво презентують творчість кожного митця і є окрасою музейної колекції творів сучасного українського образотворчого мистецтва.
   Обласна премія у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна заснована в 2005 р. Кіровоградською обласною радою на клопотання Кіровоградської обласної організації НСХУ і присуджується: за досягнення визначних успіхів в образотворчому мистецтві та створення яскравих мистецьких доробків у різних видах образотворчого мистецтва (живопис, графіка, скульптура, монументальне, театрально-декораційне), які б утверджували національну традицію, зберігали основи класичного мистецтва, впроваджували новітні форми в образотворчому мистецтві, адаптовані до сучасності, були виконані на високому професійному рівні та здобули широке громадське визнання в Кіровоградській області та за її межами; за вагомі мистецтвознавчі або історичні дослідження розвитку образотворчого мистецтва Кіровоградщини, пропаганду та утвердження досягнень художників нашого краю; за вагомий внесок у справу розбудови мистецької освіти, створення оригінальних мистецько-освітніх навчальних програм та їх впровадження у навчальних закладах області. Премія встановлюється у трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв».

   Щороку 8 грудня, в день народження О.О.Осмьоркіна, в приміщенні меморіального музею художника переможцям присвоюється звання «Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна», вручається диплом установленого зразка, грошова частина премії, нагрудний знак лауреата премії, почесна відзнака обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптура «Степовий орел». Премія є реальним заохоченням до активної творчої діяльності художників, мистецтвознавців, істориків образотворчого мистецтва, краєзнавців, а також сприяє популяризації творчих здобутків митців Кіровоградщини в Україні та за її межами.
   За період з 2005 по 2012 рр. лауреатами премії відповідно до номінацій «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв» стали: у 2005 р. - заслужений художник України А.М.Янєв, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України М.В.Надєждін, заслужений журналіст України Б.П.Куманський; у 2006 р. - заслужені художники України С.Г.Шаповалов та Г.М.Гнатюк, краєзнавець В.М.Босько; у 2007 р. - члени НСХУ Ф.М.Полонський та А.М.Дворський, доктор мистецтвознавства, професор, дійсний член Академії мистецтв України, головний редактор всеукраїнського журналу «Образотворче мистецтво» О.К.Федорук; у 2008 р. - заслужений працівник культури України Л.І.Бондар, член НСХУ А.М.Надєждін, кандидат історичних наук О.Г.Босий; у 2009 р. - члени НСХУ В.В.Френчко та І.В.Смичек, автор і видавець творчо-біографічних альбомів-довідників «Художники України», член НСХУ С.В.Журавель; у 2010 р. - заслужений працівник культури України, член НСХУ В.М.Остапенко, члени НСХУ В.В.Кир’янов та А.М.Надєждін; у 2011 р. - члени НСХУ Л.Г.Кир’янова та Ф.Ф.Лагно, кандидат мистецтвознавства О.І.Кириченко; у 2012 р. - живописець С.Ф.Ніколенко, член НСХУ О.М.Журавель (Надєждіна), заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, декан мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка Л.В.Бабенко.
   В експозиції виставки представлено понад 40 творів живопису, графіки, скульптури та театральної декорації кіровоградських художників – лауреатів премії в номінаціях «національна традиція» та «новітні спрямування», які відображають не лише характерні риси індивідуального творчого почерку художників, а й загальні тенденції, притаманні розвитку вітчизняної образотворчості. Так, таємничістю колориту заворожують картини народного художника України Михайла Надєждіна, подихом живого оптимізму та яскравістю фарб вражають твори заслуженого художника України Сергія Шаповалова, на романтично-ліричний настрій надихають живописні роботи заслуженого художника України Анатолія Янєва, Андрія Надєждіна та Ігоря Смичека, овіяні легендами і сповнені символічних образів графічні твори заслуженого художника України Григорія Гнатюка та Володимира Кир’янова, сповнені чуттєвої любові до природи живописні твори заслуженого працівника культури України Леоніда Бондаря та Степана Ніколенка, які, до речі, багато років присвятили педагогічній роботі, очолювали дитячі художні школи в Кіровограді та Олександрії.
   В своїх творах відомі кіровоградські художники передають особливу, неповторну колористику української сонцедайної палітри барв, народженної кольорами безкрайого неба, духмяних степових трав, швидкоплинних річок і брущатого каміння старовинних міських вулиць. Пейзажі, натюрморти та тематичні композиції дарують атмосферу мистецького свята.