До Міжнародного дня захисту дітей в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відкрилася виставка «Веселкові барви» з музейної колекції «Дитяча творчість» в рамках відзначення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості.
   Такі дитячі вернісажі є традиційними. Вже багато років в музеї активно діє «Галерея дитячого мистецтва», мета якої презентація виставок дитячої творчості, популяризація кращих творів юних художників, залучення дітей до занять образотворчим мистецтвом. Так, за період діяльності музею з 1994 року було експоновано понад 30 виставок дитячої творочості - колективні, персональні, тематичні, виставки-конкурси. Ці вернісажі - результат спільної роботи музею та Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна, Кіровоградської дитячої школи мистецтв, студій образотворчого мистецтва Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості, інших навчальних закладів. В музеї також створено колекцію «Дитяча творчість», яка постійно поповнюється новими надходженнями.
   На нинішній виставці «Веселкові барви» представлено творчі доробки вихованців зразкової студії образотворчого мистецтва «Соняшник» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості, які у 1998-2000 роках презентували в музеї свої персональні виставки. Так, яскраві, сповнені музикою орнаментики, твори Дарії Серьожкіної, Юлії Гумірової та Олени Гетман вражають соковитістю кольору, оригінальністю композицій та високою якістю виконання. Фантазії Марії Видайко на тему народних легенд заворожують легкістю образної мови і лінійної пластики, а малюнки Віталія Дімітрова захоплюють сміливістю і неординарністю вирішення складних філософських тем. Всі представлені твори насичені нестримною дитячою фантазією і щирим бажанням пізнання всесвіту.