В рамках щорічної традиційної культурно-мистецької акції «Музейні гостини» до Міжнародного дня музеїв в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна проводилися започатковані минулого року художні студії за участі учнів відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв під керівництвом викладачів члена Національної Спілки художників України Ю.Б.Вінтенка та Л.А.Яковлєвої. В цьому році до акції приєдналися і студенти мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка – колишні випускники школи Яна Козловська та Богдан Гаращенко.
   Тема цьогорічних художніх студій: «Музейний натюрморт». Адже натюрморт є одним з небагатьох так званих «малих жанрів» образотворчого мистецтва, який яскраво характеризує творчість професора живопису О.О.Осмьоркіна. Саме через натюрморт художник у свій час починав пізнавати основи живописної майстерності і саме мова предметів стала для нього одним з яскравих засобів самовиразу.
   Для втілення запропонованої музеєм теми художніх студій були використані предмети і речі з музейної збірки, які належали О.О.Осмьоркіну і які неодноразово ним використовувалися в постановках власних натюрмортів, як-то: порцелянова піала зі східним орнаментом, драпіровки різних тканин, кольорів і орнаментики, декоративна ваза, пензлі, що належали майстру, табурет-підставка і т. ін. Також були задіяні меморіальні комплекси експозиції музею: «Будинок Паученка-Осмьоркіних», який складають предмети інтер’єру, виконані в іконописній, іконостасній і художньо-позолотній майстерні видатного єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка, дядька О.Осмьоркіна, і які були окрасою будинку, та «Майстерня О.О.Осмьоркіна», що включає не лише речі, але і предмети творчої праці, якими користувався художник. Таким чином, було сформовано чотири натюрморти і розміщено їх в трьох залах музею.
   Метою цьогорічної мистецької акції було більш глибоко познайомити її учасників з творчістю О.О.Осмьоркіна та донести до їх розуміння поняття художньої спадковості в мистецтві через можливість використання реальних об’єктів, які стали частиною художніх образів картин О.О.Осмьоркіна, для створення власних живописних творів, і дійсно, не в фігуральному сенсі, а на власному досвіді, доторкнутися до історії.
   Результатом художніх студій стала експрес-виставка малюнків юних художників та їх наставників на тему: «Музейний натюрморт», презентація якої відбулася в той же день.