Персональна виставка творів килимарства заслуженого майстра народної творчості України Олександри Пренко «Весна – кохання – життя» презентується в рамках мистецького проекту серії художніх виставок «Лауреати обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка» до дня народження видатного зодчого Якова Паученка, який має на меті популяризацію творчості художників – лауреатів премії у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» і передбачає влаштування персональних виставок та видання тематичних буклетів.
    Пренко Олександра Іванівна народилася 16 жовтня 1966 року в м. Каспійськ, Республіка Дагестан, Росія. Заслужений майстер народної творчості України (2009). Член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України (2009). Лауреат обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» (2013). Відмінник освіти України (2000). Координатор Кіровоградського обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.
    Закінчила Дагестанське художнє училище ім. М.А.Джемала, м. Махачкала, Росія (1986), за фахом «художник-майстер з килимарства».
Працювала художником з килимарства на підприємстві художніх промислів у м. Ставропіль, Росія. У 1990 році приїхала у Кіровоград (нині Кропивницький). Багато років була керівником народного художнього колективу студії «Килимарство» обласного центру дитячої та юнацької творчості. Нині веде гурток «Килимарство» центру естетичного виховання «Росток» НВО «Мрія».
    Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, фестивалів та конкурсів декоративно-прикладного мистецтва, в т.ч. Міжнародного фестивалю «Ляльковий світ» (Львів, 2010), Міжнародного фестивалю культури та мистецтв в Бююкчекмедже (Туреччина, 2012). Твори знаходяться в зібраннях художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна, обласних художнього та краєзнавчого музеїв в Кропивницькому, в приватних колекціях в Україні та за кордоном.
    За технологічну розробку творів ужиткового мистецтва «Килимова лялька» (об’ємна та площинна) у 2005 році отримала Свідоцтво про авторське право Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    На персональній виставці презентується майже 30 творів в техніці килимарства – гобелени, килими та площинні ляльки із серій: «Народи світу», «Український стрій», «Історія людства».
    Своєю творчістю впроваджує традиції українського килимарства в сучасний життєвий простір. Вона створює свої декоративні композиції, опираючись на досвід видатних майстрів килимоткацтва від епохи бароко до сьогодення. На перший погляд прості сюжети її килимів, як-то: квіти і дерева, птахи і звірі, орнаментальні ряди меандрів у вигляді хвилі або зуба, несуть на собі відбиток глибоких, сповнених космогенної символіки, багатовікових пластів української культури. Образну мову композицій вирізняє яскравий декоративізм, насичений знаками, які стали сучасними носіями фольклорної традиції. А ляльки, виконані в авторській техніці, заворожують своєю монументальністю, вони є відтворенням власного світогляду мисткині щодо можливості збереження історичної пам’яті через форми одягу та оздоблювального декору. Використовуючи прості, традиційні техніки, вдосконалюючи та шукаючи нові технологічні підходи, Олександра Пренко доносить до нового покоління можливість втілення особливих художніх якостей килимарства.