Виставка презентує творчі роботи студентів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка «Витинанкою про ВСЕ» в рамках музейного молодіжного арт-проекту «Нова генерація» до Дня молоді.
    Започаткований художньо-меморіальним музеєм О.О.Осмьоркіна експозиційно-виставочний мистецький проект «Нова генерація» має на меті виявлення серед студентської художньої молоді яскравих талановитих особистостей в сучасному образотворчому мистецтві України і передбачає влаштування персональних та колективних виставок, а також видання тематичних буклетів з мистецтвознавчими статтями та репродукціями творчих доробків.
    Експозицію виставки складають понад шістдесят творчих робіт в техніці витинанки студентів ІІ та ІІІ курсів із серій: «За мотивами творів Володимира Винниченка», «Архітектурна спадщина Єлисаветграда», «Збереження флори та фауни України», «Польська витинанка», «Дерево життя», «Вазон», «Янголи-охоронці», створених у 2018-2019 роках під керівництвом викладача - кандидата педагогічних наук, доцента Лариси Гарбузенко в рамках навчальної дисципліни «Декоративно-прикладне мистецтво» та дисципліни за вибором студента «Етнодизайн».
    «Витинанкою можна сказати про ВСЕ. І про Винниченка, і про архітектуру, і про традиції. Вона з ужиткового призначення приходить до графічного. Тут вона сучасна. Якщо початково вчимося тримати ножиці в руках, то є традиція. Ми ще й показали витинанку в інтер’єрі - світильник, панно, годинник, подушка, скатерка, ширма», - зазначає куратор виставки член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» Лариса Гарбузенко.
    Витинанка - це різновид українського народного декоративного мистецтва, який має давні традиції. У наш час мистецтво витинанки набуло свого «другого дихання» і стрімко розвивається в індивідуальній творчості майстрів народного мистецтва, які активно примножують традиції народного витинанкарства, розширюють його образотворчі межі, поглиблюють композиційні структури, надають нового змісту.

    Представлені на виставці витинанки, виконані в традиційних техніках, вирізняються декоративністю і чіткістю форм, лаконічністю й вишуканістю зображувальних засобів. Втілені у витинанках образи базуються на любові до рідної землі, оселі, родини, знанні історії, культури, мистецтва, літератури і передбачають свідоме розуміння потреби захисту цих національних цінностей.